ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4994119
*
nr 499 4119
Spegel
ca 103x55 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 december 2007
kl 16:02:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/11 15:43:10
1
300 kr
2/12 15:42:49
2
500 kr
2/12 21:44:31
3
500 kr
2/12 21:46:47
3
600 kr
2/12 22:08:15
2
700 kr
3/12 11:25:31
4
1.000 kr
3/12 14:31:40
2
900 kr
3/12 14:33:46
2
1.000 kr
3/12 15:26:35
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
nr 499 4119
Spegel
ca 103x55 cm
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 december 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/11 15:43:10 | 1 | 300 kr |
2/12 15:42:49 | 2 | 500 kr |
2/12 21:44:31 | 3 | 500 kr |
2/12 21:46:47 | 3 | 600 kr |
2/12 22:08:15 | 2 | 700 kr |
3/12 11:25:31 | 4 | 1.000 kr |
3/12 14:31:40 | 2 | 900 kr |
3/12 14:33:46 | 2 | 1.000 kr |
3/12 15:26:35 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14